Кодекс безпечного освітнього середовища (КБОС)

Зразок заяви про булінг

Що таке БУЛІНГ?

Булінг (знущання, цькування, залякування) - це зарозуміла, образлива поведінка, пов'язана з дисбалансом влади, авторитету або сили.

Булінг проявляється у багатьох формах: є вербальна, фізична, соціальна форми булінгу, а також кіберзалякування.

Вербальний булінг - словесне знущання або залякування за допомогою образливих слів, яке включає в себе постійні образи, погрози й образливі коментарі про кого-небудь (про зовнішній вигляд, релігію, етнічну приналежність, інвалідність, особливості стилю одягу і т. п.).

Фізичний булінг - фізичне залякування за допомогою агресивного фізичного впливу полягає в багаторазово повторюваних ударах, стусанах, підніжках, блокуванні, поштовхах і дотиках небажаним і неналежним чином.

Соціальний булінг - соціальне залякування із застосуванням тактики ізоляції припускає, що когось навмисно не допускають до участі в роботі команди, групи, перебуванні за обіднім столом, грі, занятті спортом чи громадській діяльністі.

Кіберзалякування (кібернасильство) або булінг у кіберпросторі - звинувачення когось з використанням образливих слів, брехні та неправдивих чуток за допомогою електронної пошти, текстових повідомлень і повідомлень у соціальних мережах. Сексистські, расистські та подібні їм повідомлення створюють ворожу атмосферу, навіть якщо не спрямовані безпосередньо на дитину.

Алгоритм дій при виявленні випадків булінгу

1. Заява
  2. Наказ про створення комісії
  3. Протокол з рішенням
  4. Заходи реагування
  5. Надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили боулінг, стали його свідками або постраждалим від булінгу.
  6. Інформування органів поліції, ССД.

Терміни подання та розгляду заяв

1. Заявники зобов’язані терміново повідомляти керівника закладу про випадки булінгу (цькування), а також подати Заяву.

2. Рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб видається протягом 1 робочого дня з дати подання Заяви.

3. Розслідування випадків булінгу (цькування) уповноваженими особами здійснюється протягом 3 робочих днів із дати видання рішення про проведення розслідування.

4. За результатами розслідування протягом 1 робочого дня створюється Комісія та призначається її засідання на визначену дату, але не пізніше ніж через 3 робочі дні після створення Комісії.

5. Директор закладу зобов’язаний повідомити уповноважені органи Національної поліції (ювенальна поліція), службу у справах дітей, відділ освіти про кваліфікований Комісією випадок булінгу (цькування) протягом одного дня.

ЗРАЗОК написання заяви дивитися вище.

Реагування на доведені випадки булінгу

1. На основі рішення комісії з розгляду випадків булінгу (цькування), яка кваліфікувала випадок як булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварку, тобто відповідні дії носять систематичний характер, директор закладу:

- повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України (ювенальна поліція), службі у справах дітей, відділ освіти про випадки булінгу (цькування) у закладі освіти;

- забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування) (далі - Заходи).

2. Заходи здійснюються заступником директора з виховної роботи у взаємодії з практичним психологом школи та затверджуються директором закладу.

3. З метою виконання Заходів запроваджуються консультаційні години у практичного психолога, створено скриньки довіри, оприлюднено телефони довіри.

Заходи з протидії булінгу у 2022-2023 н.р.